صورتجلسه شماره 233 مورخ 93/02/14

حاضرین در جلسه: آقایان جواد نوری زاده، عباس عباسی، اسدا… قادری، عباس لعل، سید سعید صادق زاده، محمد هادیان، هادی سلجوقی، ابوالفضل حسینی ومحمدعلی جلالیان و خانمها: معصومه بخشایی، فاطمه کریمی و ملیحه کریمی

غائبین: سایر اعضای عضو در رشته معماری

در مورخ14/2/93 جلسه رأس ساعت 19:25 با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید آغاز شد.

در ابتدای جلسه آقای مهندس نوری زاده ریاست محترم نظام مهندسی ساختمان طبس ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمدگویی به اعضای محترم گروه معماری، کلیاتی در مورد بایدها و نبایدها و الزامات طراحی و ضوابط معماری و شهرسازی و همچنین در مورد تأسیس شرکت تعاونی مسکن تحت عنوان شرکت تعاونی مسکن نظام مهندسی ساختمان طبس نکاتی را مطرح نمودند؛ سپس در مورد راه اندازی گروه تخصصی و شرحوظایف آن مبنی بر بازوی فنی هیئت رئیسه صحبتها و نکاتی را مطرح و مهندسان معمار درنظام مهندسی را بعنوان پیشقراولان عرصه ساختمان دانستند.

سپس آقای مهندس صادق زاده در مورد تعداد اعضای کمیته تخصصی مواردی را از جمله پنج نفر ترکیبی از 3 عضو پروانه دار و 2 عضو غیر پروانه دار و لحاظ کردن اصول معماری اسلامی و ایرانی از جمله اقلیم، فرهنگ و انطباق مصالح و طرح ها بر اساس آن مطرح نمودند. همچنین برای شروع به کار و واردکردن مهندسان معمار بعنوان طراح پیشنهاد نمودند کهاز گروه ساختمانهای “ب” با متراژ600مترمربع و یا 3 طبقه از روی شالوده و یا تعیین یک سقف متراژ که در کمیته تخصصی بحث و بررسی و پس از تصویب و ارائه به هیئت رئیسه بعنوان طراح معمار وارد و نظرات و ایده ها لحاظ گردیده و سهمیه ای در این مورد برای این رشته از مهندسین تعریف شود تا پس از فرهنگ سازی و نهادینه شدن، این هدف به سمت ساختمانهای گروه “الف” با شرط افزایش تعداد اعضای پروانه دار سوق داده شود.

در ادامه خانم مهندس ملیحه کریمی مطالبی را تحت عنوان طراحی آئین نامه داخلی برای وارد کردن اقلیم در طراحیها صورت گیرد.

بعد از ایشان خانم مهندس فاطمه کریمی بحثی را در مورد تفکیک تعرفه نقشه کشی و طراحی نکاتی را مطرح و درخواست نمودند که این مورد نیز در هیئت رئیسه و کمیته تخصصی مورد بررسی و عملیاتی گردد.

آقای مهندس سلجوقی در مورد گروه معماری نکاتی را از جمله ورود نظام مهندسی به طراحی مبلمان شهری از طریق کیمته تخصصی مطرح نمودند.

آقای مهندس جلالیان در مورد آموزش مهندسان معماری برای اخذ پروانه نظارت و طراحی درخواستی را مطرح نمودند که در صورت امکان اساتید مربوطه دعوت شوند.

در پایان آقای مهندس حسینی در خصوص طراحی های نوین و تلفیق طراحی نوین و سنتی و سایر حاضرین در جلسه نیز به بیان دیدگاهها و انتقاد در برخی از حوزه های کاری پرداخته و پس از بحث و تبادل نظر مصوباتی به شرح ذیل تصویب و مقرر گردید:

مسئول پیگیری

مصوبات

 

آقای مهندس صادق زاده

کمیته تخصصی معماری در اسرع وقت با حضور مهندسین محترم معماری عضو نظام مهندسی تشکیل و گزارش لازم به هیئت رئیسه ارائه گردد.

 

هیئت رئیسه

پیگیری لازم برای الزام دفاتر به داشتن حداقل یک مهندس معماری عضو نظام مهندسی (پروانه دار یا بدون پروانه) و یک مهندس عمران پروانه دار از طریق نظام مهندسی معمول گردد.

آقای مهندس صادق زاده

پیگیری لازم برای برگزاری دوره های آموزشی ویژه رشته معماری برای ارتقاء پایه و آمادگی برای آزمون پروانه اشتغال معمول گردد.

 

هیئت رئیسه

پیگیری لازم برای تهیه طرح و تشویق مالکین برای استفاده از طرح ها و نمادهای ایرانی، اسلامی و براساس شرایط و اقلیم طبس از طریق کمیته تخصصی معمول گردد تا بر اساس پیگیریهای آتی این ایده به کل استان وکشور پیشنهاد واجرایی گردد.

هیئت رئیسه

پیگیری لازم برای ساماندهی دفاتر طراحی در آینده و پس از جلسه با مسئولین محترم دفاتر معمول گردد.

 

آقای مهندس صادق زاده

مهندسین محترم معماری اهتمام لازم در صورت صلاحدید برای ارائه طرح های پیشنهادی برای مبلمان شهری شهر طبس و سایر شهرها از طریق نظام مهندسی برای ارائه به شهرداری ها معمول نمایند.

جلسه در ساعت 21:05 با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) به پایان رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =