برای مشاهده صورت جلسه بررسی روند تهیه فایل مربوط به معماری ایرانی-اسلامی، طراحی دتایل های اجرایی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

صورتجلسه شماره 256 تاریخ: 25/04/93

حاضرین در جلسه: اعضای گروه کمیته تخصصی معماری، آقایان عباس راستگو و جواد معظم آبادی، خانمها نیره اکبری و نرگس سادات تنها خیابانی

غائبین: ____

موضوع جلسه: بررسی روند تهیه فایل مربوط به معماری ایرانی-اسلامی، طراحی دتایل های اجرایی

جلسه رأس ساعت 18:15 با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید آغاز شد.

در ابتدای جلسه آقای مهندس صادق زاده ضمن عرض خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه به بحث های اصلی جلسه مبنی بر تهیه جزوه معماری ایرانی-اسلامی و طراحی دتایل های سقف کاذب، نعل درگاه برای ساختمانهای فلزی و دتایل اتصال شمشیری پله به پاگرد و فونداسیون پرداختند.

آقای مهندس علی عبدالهی در مورد ساز و کار بحث و بررسی در مورد معماری ایرانی-اسلامی پرداخته و به ارائه راهکار بررسی و تحلیل مسأله از کلان به خرد ( بررسی معماری ایرانی-اسلامی در مورد شهرسازی و فضای شهری، محله ای و یک واحد مسکونی) پرداختند.

بعد از ایشان آقای مهندس راستگو از اعضای گروه معماری بعد از تقدیر و تشکر از نظام مهندسی در مورد تشکیل کارگروه های تخصصی و عرض تسلیت و گرامیداشت لیالی قدر ضمن بیان نکاتی چند در باب معماری ایرانی-اسلامی در مورد هماهنگی و وحدت رویه بین اعضای گروه معماری بخصوص معمارانی که مسئول دفتر می باشند جهت اعمال مصوبات گروه معماری در زمینه طراحی های مختلف منطبق بر مؤلفه های معماری ایرانی-اسلامی تأکید داشتند. همچنین از اعضای هیئت رئیسه نظام مهندسی در مورد دریافت هزینه های خدمات مهندسی تشکر نموده و خواستار حمایت بیشتر از دفاتر نقشه کشی بخصوص دفاتری که مسئول دفتر معمار می باشد را داشتند و با توجه به هزینه های جاری (برق، تلفن، هزینه پرسنل دفتر، هزینه مالیات) درخواست کسر درصدی از حق الزحمه محاسبین و واریز به حساب دفاتر را دشتند.

خانم مهندس اکبری تعیین موضوع جلسات در چند روز باقیمانده به جلسه و تفکیک عرصه های گوناگون بحث و مشخص نمودن فرد خاص برای پیگیری این مهم را درخواست نمودند.

بعد از ایشان آقای مهندس حسینی عضو کمیته تخصصی ضمن بحث در مورد معماری ایرانی-اسلامی و بیان مواردی همچون فیلتر ورودی، تفکیک آشپزخانه به فضای عمومی و مطبخ و … خواستار ورود این آیتم ها به طراحی معماری شدند، همچنین ایشان از هیئت رئیسه نظام مهندسی خواستار توجه و نگاه ویژه به لحاظ مالی به دفاتر با توجه به تجمیع هزینه ها و دریافت توسط نظام مهندسی و با توجه به هزینه های مختلف دفاتر نمودند و درخواست آقای مهندس راستگو را محق و خواستار پیگیری آن شدند.

بعد از ایشان خانم مهندس فاطمه کریمی دبیر کمیته تخصصی معماری درخواست موضوع برای بررسی جهت ارائه در جلسه آینده را داشتند.

در پایان آقای مهندس رمضانعلی عبدالهی به بیان نکات مفید در مورد معماری ایرانی-اسلامی پرداختند از جمله رعایت تناسب و مقیاس در طراحیها، برنامه ریزی در حیطه نظری و عملی برای پیشرفت پروژه ها و طراحیهای صورت گرفته و ورود مباحثی همچون حرمت، عدل، وحدت گرایی و سبک زندگی و… به طراحیهای صورت گرفته خواستار شدند.

مسئول پیگیری

مصوبات

مهندس

رمضانعلی عبدالهی

پس از بحث و تبادل نظر مصوب گردید برای جلسه آینده در طراحیهای مسکونی بحث حرمت و محرمیت توسط اعضا آماده و ارائه شود.

مهندس کریمی

خانم مهندس کریمی با همکاری سایر اعضای کمیته تخصصی دتایل های اجرایی سقف کاذب، راه پله و نعل درگاه فلزی را طراحی تا پس از بررسی و تصویب به دفاتر ابلاغ گردد.

جلسه ساعت 20:00 با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) به پایان رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سه =