برای مشاهده صورتجلسه شماره 240 به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

 

صورتجلسه شماره 240تاریخ: 93/02/30

موضوع جلسه: برنامه ریزی جهت هماهنگی بیش از پیش فیمابین نظام مهندسی و شهرداری محترم طبس در حوزه مسائل ساخت و ساز شهری

حاضرین در جلسه: هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان طبس و آقای مهندس آذرنیا مسئول واحد شهرسازی شهرداری طبس

جلسه رأس ساعت 19 با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید آغاز شد.

در ابتدای جلسه آقای مهندس نوری زاده ضمن عرض خیر مقدم به جناب آقای مهندس آذرنیا مسئول واحد شهرسازی و صدور پروانه ساختمانی شهرداری طبس، عرض تشکر از مجموعه شهرداری، شهردار محترم و آقای مهندس آذرنیا به خاطر تعامل و هماهنگی تنگاتنگی که با نظام مهندسی دارند و با یادآوری رویه خارج از قانونارجاع کار به دفاتر و صدور پروانه در گذشته با تلاشهای مجدانه ایشان و شهردار سابق و فعلی نظم و هماهنگی در حد مطلوب برای ارجاع کار و صدور پروانه بوجود آمده است که ضمن تقدیر وتشکر مجدد درخواست راه اندازی و فعال نمودن مجدد نظارت مضاعف در دوره جدید با همکاری نظام مهندسی، شهرداری و با حضور ناظرین پروژه را نمودند.

سپس در مورد راه اندازی سامانه ی ارسال گزارشات که توسط شهردار محترم عنوان گردیده اطلاعات بیشتر و دقیق تری به نظام مهندسی داده شود تا به اعضا اطلاع رسانی گردد، همچنین خواستار اطلاعات دقیق و بیشتری برای طرح جامع و تفصیلی ابلاغی از گروه مشاور به شهرداری محترم به نظام مهندسی شده تا با توجه به ضوابط جدید به دفاتر فنی مهندسی ابلاغ تا اقدام به تهیه نقشه با توجه به شرایط جدید نمایند.

بعد از ایشان آقای مهندس عباسی در مورد کنترل ضوابط شهرسازی از مجموعه عوامل شهرداری تقدیر و تشکر نمودند و خواستار ارائه فرمت تهیه نقشه شدند، همچنین در جهت تعامل بیشتر بین مالک، نظام مهندسی و شهرداری خواستار تشکیل جلسه با شهردار محترم گردیدند و همچنین پیشنهاد ارتباط مستمر و فیمابین روابط عمومی شهرداری با روابط عمومی نظام مهندسی جهت ارتقاء سایتهای هر دو مجموعه بر مبنای اطلاعات کدنوسازی درج شده در پروانه ها را ارائه و بروز رسانی بنر نصب شده در شهرداریبا توجه به تغییر و تحولات انجام شده در دفاتر و اضافه شدن دفاتر جدید را خواستار شدند.

سپس آقای مهندس صادق زاده در مورد پلیس ساختمان و ارسال گزارشات نکاتی را مطرح و همچنین موارد محدود پرونده هایی که روند قانونی خود را طی نکرده و بدونرد شدن از کانال نظام مهندسی به شهرداری ارجاع می شود را ذکر و خواستار مشخص شدن علت آن شدند تا با همکاری هر چه بیشتر از این به بعد روند قانونی برای این موارد طی شود.

بعد از ایشان آقای مهندس آذرنیا ضمن تقدیر و تشکر از نظام مهندسی ساختمان بابت تعامل با شهرداری، آمادگی شهرداری را جهت راه اندازی نظارت مضاعف اعلام و پیشنهاد شد هر دو هفته یکبار روزهای دوشنبه یا چهارشنبه هیئتی با ترکیبی از نظام مهندسی، شهرداری، راه و شهرسازی و ناظر با هماهنگی قبلی انجام شود، همچنین اعلام نمودند که پلیس ساختمان راه اندازی و شماره تماس آن 4224444 و 4222222 می باشد که بصورت بی سیم تماس های ناظرین بلافاصله به مراجع ذیربط منتقل می شود.

در مورد بنر اعلام کردند که نظام مهندسی اطلاعات بروز را به شهرداری اعلام نماید تا بنر با مشخصات جدید نصب شود. در مورد ارسال گزارشات مصرانه این درخواست را مطرح نمودند که گزارش ناظرین محترم بروز ارسال گردد، چرا که گهگاه مشاهده می شود ناظرین واحدهای ساختمانی اقدام به ارسال گزارشات همراه با پایان کار بصورت یکجا می نمایند و این هم به لحاظ قانونی ایراد دارد و هم شهرداری در سیستم بایگانی پرونده نیاز به تاریخ دقیق شروع، روند انجام و اتمام پروژه را جهت ارزیابی ها و گزارشات خود دارد، در مورد پرونده های ارجاعی به شهرداری این قول را دادند که شهرداری تمام تلاش خود را دارد تا روند قانونی صدور پروانه ها طی شود و اگر مواردی وجود دارد که از کانال نظام مهندسی عبور نکرده و به شهرداری رسیده است آن موارد اصلاحی، تکمیلی و …. می باشد که نسبت به حجم صدور پروانه ها درصد بسیار پایین را به خود اختصاص می دهد و مجدد نیز این قول را مطرح نمودند که تمام تلاش مجموعه شهرداری اینست که روند صدور پروانه روال قانونی خود را طی کند، در مورد تمدید پروانه ها این مورد را مطرح نمودند که در این نقشه ها ناظر در خود نقشه و یا نامه ای جداگانه قید تمدید را لحاظ نماید.

بعد از ایشان آقای مهندس لعل در مورد ارسال گزارشات از شهرداری محترم درخواست نمودند که از ناظرین بخواهند که گزارشات را بروز ارسال نمایند تا از این طریق ناظرین تأسیسات نیز در امر نظارت بیش از پیش درگیر پروژه ها گردند.

در پایان آقای مهندس آذرنیا عنوان نمودند که پس از ابلاغ طرح جامع، شهرداری این آمادگی را دارد که فایل ضوابط را در اختیار نظام مهندسی ساختمان قرار دهد. همچنین اعلام نمودند که بزودی شهرداری مالکین را موظف خواهد نمود که مشخصات فنی اعم از نام ناظر، محاسب، کدنوسازی و … را در محل ملک نصب نماید.

جلسه در ساعت 20:15 با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) به پایان رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =